Harmonogram Budżetu Obywatelskiego 2019
do 1 sierpnia 2019 - Kampania promocyjno - edukacyjna
Działania promocyjno-edukacyjne oraz informacyjne dotyczące Budżetu Obywatelskiego koordynuje Burmistrz Prószkowa przy pomocy Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego Obejmują one w szczególności:
- przybliżenie i wyjaśnienie mieszkańcom miasta Prószkowa idei i zasad Budżetu Obywatelskiego;
- zachęcanie do składania propozycji zadań oraz udziału w głosowaniu;
upowszechnianie informacji o zgłoszonych przez mieszkańców propozycjach zadań, wynikach głosowania oraz efektach realizacji tych zadań.
12 sierpnia - 26 sierpnia 2019 - Zgłaszanie propozycji zadań do budżetu obywatelskiego
Zgłaszanym zadaniem może być każda inicjatywa obywatelska określająca przedsięwzięcie, które przyczyni się do rozwoju Miasta i zaspokojenia potrzeb jego mieszkańców. W szczególności zadaniem może być działanie inwestycyjne mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców oraz wydarzenia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym lub innym mające na celu podniesienie jakości życia mieszkańców. Zgłaszane zadania muszą być zgodne z prawem, zlokalizowane na terenie miasta Prószkowa oraz mieścić się w granicach zadań własnych i kompetencji gminy.
27 sierpnia - 9 września 2019 - Weryfikacja zgłoszonych propozycji zadań
Zgłoszone propozycje zadań podlegają ocenie formalno-prawnej oraz merytorycznej dokonywanej przez Burmistrza Prószkowa.
10 września 2019 - Ogłoszenie listy zadań
Wszystkie propozycje zgłoszonych zadań podlegają udostępnieniu do publicznej wiadomości zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego miasta Prószkowa na rok 2019., z podziałem na dwie grupy:
- zadań ocenionych pozytywnie i dopuszczonych do konsultacji;
- zadań odrzuconych, przy których podaje się uzasadnienie niedopuszczenia do głosowania.
od 10 września 2019 - Promowanie zadań
Z chwilą ogłoszenia listy zadań, mieszkańcom przysługuje prawo prowadzenia zgodnie z obowiązującym prawem akcji informacyjnej dotyczącej zadań dopuszczonych do głosowania, w terminie określonym w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego miasta Prószkowa na rok 2019.
19 września - 30 września 2019 Głosowanie nad propozycjami zadań do budżetu
Wyboru zadań, spośród pozytywnie zweryfikowanych propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, dokonują mieszkańcy miasta Prószkowa w bezpośrednim, powszechnym i jawnym głosowaniu. Każdy z mieszkańców ma możliwość oddania głosu tylko na jedno wybrane zadanie. Głosowanie trwa nie mniej niż 7 dni kalendarzowych i odbywa się w terminie ustalonym przez Burmistrza Prószkowa i podanym do publicznej wiadomości w haromonogramie.
do 4 października 2019 - Weryfikacja i ogłoszenie wyników głosowania
Ustalenie wyników głosownia dokonywane jest przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego i polega na zsumowaniu liczby głosów oddanych na każde z zaproponowanych zadań, oddanych w głosowaniu w formie papierowej i przy użyciu formularza elektronicznego oraz ustaleniu listy zadań, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów. Do realizacji przyjęte zostaną te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Budżet Obywatelski.
Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego podlegają podaniu do publicznej wiadomości.